Mochny křovité (Mochnovec křovitý) jsou půvabně kvetoucí keře. Je odolný vůči živočišným škůdcům, houbovitým chorobám i nízký teplotám. Snáší krátkodobé sucho, dlouhodobý nedostatek vláhy se ale negativně projevuje na bohatosti kvetení a může společně s velmi vápnitou půdou vyvolat chlorózu, která se způsobí žloutnutí listů a někdy i jejich opad. Keř začíná kvést obvykle v červnu a zůstává v květu po dva až tři měsíce
Pro pěstování mochen jsou ideální na živiny bohaté dobře propustné půdy. Mochny ale tolerují i lehce zásadité půdy, půdy kamenité nebo jílovité. Ideální je pro ně stanoviště na plném slunci, avšak snesou i silnější zastínění. Na takovém místě ale méně pokvetou.
Po mírném jarním seříznutí budou mochny bohatě kvést, proto zvlášť zaujmou ve formě nižších živých plotů. Velmi dobře působí také jako obruby keřovitých rabat a jako zahušťující prvky anebo výplň menších ploch. Velmi často se keřovité mochny vysazují také jako veřejná zeleň, nejčastěji lemující chodníky u silnic. Poléhavé typy se uplatní jako podsadba stromků a výplňová zeleň. Mochny se hodí i do skalek anebo mezi trvalky.
Můžeme se setkat s názorem, kdy je doporučován radikální zmlazovací řez. Bohužel ne všechny odrůdy jej snášejí dobře. Většinou naopak dobře reagují na každoroční mírný řez, pokud se provede brzy na jaře. Tou dobou sestřihujeme všechny, i postranní větve přibližně o pětinu jejich délky. Jednak se tímto řezem odstraní zaschlá květenství z minulého roku a navíc se na keřích příjemně projeví upravenější vzhled. Řez sice způsobí oddálení kvetení, ale jen o týden, maximálně o dva, v závislosti na odrůdě. Keře ale kvetou bohatěji a také mají větší květy. Jsou-li keře sestřiženy o polovinu své délky, je kvetení oddáleno až o měsíc.
Plod je tmavě hnědá, dlouze chlupatá nažka uzavřená ve vytrvalém kalichu, která obsahuje několik semen. Rozmnožování semeny se používá jen ve šlechtitelství, jinak se snadno se množí řízky nařezanými z mladých výhonů, jenž se v květnu a červnu vysazují na záhon pod fólii.